Hakkımızda

Kurumumuz bireysel eğitim sınıfları, grup eğitim sınıfları, fizyoterapi ünitesi, günlük yaşam becerileri ünitesi ve aile danışmanlığına yönelik rehberlik servisini içeren 4 katlı modern binasında 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.

Kurumumuz; Psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişimi öğretmeni, okul öncesi öğretmeni, zihinsel engelliler öğretmeni, işitme engelliler öğretmeninden oluşan deneyimli eğitimci kadrosunu bünyesinde barındırmaktadır.

Kuruma başvuran öğrencilerimizin 8 seanslık ilk değerlendirme sürecinden geçtikten sonra gelişimsel/akademik performansları, özellikleri ve ihtiyaçları belirlenir ve kişiye yönelik ’’BİREYSEL EĞİTİM PROGRAMI’’ hazırlanır ve uygulanır. Öğrencinin annesi veya babası seanslara alınarak eğitim sürecine aktif katılımı sağlanır programın uygulanmasından meslek elemanı ve aile eşit biçimde sorumludur.


Ailenin çocuğun tanısı, performansı, davranışları ve ihtiyaçları konusunda anlık ve periyodik danışmanlık/eğitim hizmeti alması sağlanarak eğitim sürecinde aktif olarak bulunması sağlanır.